• Jan Chrzciciel uświadamia nam ważną prawdę, że czas Adwentu jest nie tylko oczekiwaniem na przyjście Pana Jezusa, ale okresem przygotowania naszych serc, w których nadchodzący Zbawiciela pragnie znaleźć godne mieszkanie. W dniu dzisiejszym przeżywamy także Dzień modlitwy oraz pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ufną modlitwą otoczmy także te małżeństwa, które przeżywają swoje rocznice i jubileusze.

• W okresie Adwentu Msze święte roratnie o NMP są odprawiane w naszej Parafii od poniedziałku do piątku o godz. 18, zaś w soboty o godz. 6.30 rano.

• W środę (13. XII.) wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. O godz. 17.30 Nowenna do MBNP, a po niej o godz. 18 kolejne roraty.

• W czwartek (14. XII.) wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i dra Kościoła.

• W piątek (15. XII.) Modlitwa Apostolatu Dobrej Śmierci od godz. 17.30.

• W sobotę (16. XII.) po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Kościoła oraz Apel z Janem Pawłem II.

• W przyszłą niedzielę (17. XII.) podczas Mszy św. o godz. 10.00 będziemy przeżywać Święto Pszczelarzy z okazji wspomnienia św. Ambrożego, ich Patrona.

• Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia przed ołtarzem stanęła choinka, ubrana w kolorowe serduszka. Każde serduszko to pomoc dla najbardziej potrzebujących. Prosimy o zabranie serduszek i przygotowanie pomocy w postaci paczek. Będą one przyjmowane w salce katechetycznej w poniedziałek 18 grudnia w godz.: od 10 do 12 i po południu od 16 do 20, zaś wydawane osobom ubogim we wtorek 19 grudnia w tych samych godzinach.

• Siostry Duszy Chrystusowej rozprowadzają pobłogosławione opłatki wigilijne, które są szczególnym znakiem jedności i wspólnoty całej Parafii. Składane przy tej okazji ofiary są formą wynagrodzenia oraz wdzięczności wobec Sióstr za ich całoroczną posługę.

• Na stoliku pod chórem są już ulotki z harmonogramem „Kolędy”. Bardzo prosimy o wypełnienie Deklaracji przyjęcia wizyty duszpasterskiej, byśmy mogli odwiedzić z kolędą te Rodziny i Osoby, które tego pragną. Wypełnione Deklaracje prosimy składać do specjalnej skrzynki do 20 grudnia przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

• Zgodnie z zapowiedzią ofiarą do puszek stojących przy wyjściu ze świątyni możemy dziś wesprzeć Kościół na Wschodzie.

• Niech kolejne dni Adwentu pomogą nam jak najlepiej przygotować nasze serca na przyjście Jezusa w tajemnicy Bożego Narodzenia.