Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• Radujemy się wyniesieniem do chwały ołtarzy Rodziny Ulmów z Markowej, którzy dali świadectwo, że owocem autentycznej wiary jest miłość do Boga i troska o życie każdego człowieka. Wraz z Nim potrafili stanąć w obronie zagrożonych śmiercią Żydów, ponosząc za to śmierć męczeńską. Oni stają się dla nas patronami Rodzin i obrońcami każdego poczętego dziecka.

• We wtorek (12. IX.) wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. Spotkanie kandydatów na ministranta o godz. 17.15.

• W środę (13. IX.) wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Od godz. 16.30 modlitwa różańcowa w intencji: o pokój na świecie, trzeźwość w rodzinach oraz łaskę nawrócenia grzeszników. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie grupy oazowej w salce katechetycznej.

• W czwartek (14. IX.) przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jego relikwie mamy także w naszej świątyni, będzie możliwość ucałowania.

• W piątek (15. IX.) wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Z racji III piątku miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego podczas Mszy św. o godz. 18.

• W sobotę (16. IX.) wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. Po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Kościoła oraz Apel z Janem Pawłem II. Wycieczka w góry na Luboń Mały (Rabka) dla Lektorów, Ministrantów, Scholki i Chóru. Zapisy w zakrystii, a informacje na plakacie.

• W przyszłą niedzielę (17. IX.) tradycyjna pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. W tym dniu będziemy też przeżywać Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek, która przeznaczona zostanie na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii oraz dekanacie.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma świętego, wartościowych książek oraz prasy katolickiej, w tym miesięcznika dla dzieci „Staś”.

• Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Wychowania jest zachętą do wspólnej troski o dalsze losy naszego Narodu. Niech motywem do realizacji tego zadania będą słowa św. Matki Teresy z Kalkuty: „Pokój i wojna zaczynają się w domu. Jeśli naprawdę pragniemy pokoju na świecie, zacznijmy od wzajemnej miłości w naszych własnych rodzinach”.