Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• Wspominając św. Monikę, która przez długie lata prosiła Boga o nawrócenie syna, otaczamy modlitwą wszystkich rodziców i dziadków, którzy również często z niepokojem myślą o życiu religijnym swoich dzieci czy wnuków. Dziękujemy Bogu za każdą dobrą rodzinę, w której przekazywany jest skarb wiary.

• Witamy wśród nas kleryka Krakowskiego Seminarium Duchownego Marcina Skowrona, który będzie odbywał miesięczną praktykę duszpasterską w naszej Parafii. Życzymy Mu światła Ducha Świętego oraz troskliwej opieki Maryi – Matki Kościoła.

• W poniedziałek (28. VIII.) wspomnienie św. Augustyna, bpa i dra Kościoła.

• We wtorek (29. VIII.) wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

• W środę (30. VIII.) Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W piątek (1. IX.) wspomnienie bł. Bronisławy. Spowiedź I piątkowa od 6.30 rano i od godz. 16.30 – 18, ze Mszą święta dla dzieci o godz. 17.

• W sobotę (2. IX.) o godz. 11 odbędzie się Msza święta pod przewodnictwem Ks. Bpa Jana Zająca z okazji 100 rocznicy przybycia na Prądnik Sł. B. Matki Pauli Zofii Tajber i fundacji pierwszego domu Zgromadzenia.

• Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę świętą w najbliższą niedzielę o godz. 11.30. Poświęcenie tornistrów będzie 10 września.

• W minionym tygodniu Metropolita Krakowski przeniósł ks. Józefa Litwę do parafii św. Mikołaja w Sidzinie k/Jordanowa. Wszystkich, którzy pragną Mu podziękować za 10-letnią, gorliwą służbę w naszej Parafii, zapraszamy na Mszę świętą w najbliższą środę o godz. 18.

• Od 1 września Msze święte rano o godz.: 6.30 i 7, zaś wieczorem o godz. 18.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma Świętego, książek religijnych oraz prasy katolickiej. Nowy rok formacji to kolejna szansa poznawania prawd wiary oraz kształtowania naszych serc i sumień.

• Prośmy Jezusa, by był dla nas wszystkich najlepszym Nauczycielem oraz Wychowawcą na drogach zdobywania prawdziwej mądrości serca.