Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• Gromadząc się we wspólnocie Kościoła oddajemy chwałę Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu; Bogu, Który jest i Który był, i Który wciąż do nas przychodzi. Każda godnie przyjmowana Komunia święta jest najlepszym uwielbieniem Trójcy Świętej. W dzisiejszą uroczystość kończy się okres Spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

• Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18, zaś w niedziele o godz. 17.30.

• W poniedziałek (5. VI.) wspomnienie bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk, dziewicy. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

• W środę (7. VI.) Msza święta z nowenną do MBNP oraz nabożeństwem czerwcowym o godz. 18.

• W czwartek (8. VI.) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte w naszej świątyni jak w każdą niedzielę. Procesję Eucharystyczną do 4 ołtarzy wokół naszego kościoła rozpoczniemy po Mszy świętej o godz. 13, by można było bez pośpiechu podziękować Bogu za dar Eucharystii. O przygotowanie kolejnych ołtarzy prosimy: Domowy Kościół, Grupę Charytatywną oraz Chór Parafialny. Do udziału w procesji zachęcamy także dzieci (klasy III w strojach I-Komunijnych) oraz całe rodziny, byśmy mogli publicznie wyznać naszą wiarę. Próba sypania kwiatów dla chętnych dziewczynek w środę o godz. 17.30. Zapraszamy również na procesje w oktawie Bożego Ciała, które będziemy przeżywać w kolejne dni po Mszy świętej o godz. 18.

• W przyszłą niedzielę (11.VI.) do naszej Parafii przyjadą ratownicy z Polskiej Fundacji Ratownictwa, którzy zajmują się pomocą humanitarną dla Ukrainy oraz prowadzą szkolenia z pierwszej pomocy. Podczas Mszy świętych dadzą krótkie świadectwo, a po zakończeniu będą zbierać ofiary do puszek na dalszą pomoc humanitarną. W salkach będą ćwiczenia z zakresu I pomocy.

• Wycieczka dla Lektorów, Ministrantów, Oazy, Scholki i Chóru w Góry do Zakopanego jest zaplanowana na sobotę 17 czerwca, zaś Pielgrzymka do Ludźmierza w kolejną sobotę w dniu 24 czerwca. Szczegółowy program podany jest na plakatach, a możliwość zapisu w zakrystii.

• Trwają prace przy odnowieniu elewacji naszej świątyni oraz wieży, dlatego składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na ten cel.

• Podczas prywatnej adoracji z racji I niedzieli miesiąca prośmy Jezusa, by Jego Serce, które jest cierpliwe i wielkiego miłosierdzia, było dla nas wszystkich źródłem miłości oraz Bożego pokoju na każdy dzień.