Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• U progu Wielkiego Postu sam Jezus przypomina nam, że „nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”. Niech słowo Dobrej Nowiny i owocne przeżywanie Eucharystii pomoże nam duchowo wzrastać i zdobywać prawdziwą mądrość serca.

• Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.

• W środę (1. III.) Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (2. III.) z racji I czwartku miesiąca zapraszamy Żywe Róże Różańcowe na Mszę świętą o godz.18 oraz zmiankę tajemnic różańcowych.

• W piątek (3. III.) Spowiedź I piątkowa od 6.30 rano i od godz. 16.30 - 18. Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a po niej Msza święta, zaś dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30.

• W sobotę (4. III.) przypada święto św. Kazimierza Królewicza, patrona naszej Archidiecezji. Różaniec Grupy Modlitewnej od godz. 17.30, zaś po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

• Serdecznie dziękujemy za hojną jałmużnę wielkopostną w środę popielcową, która będzie przeznaczona na najbardziej potrzebujących w naszej Parafii. Wyrażamy również wdzięczność za wszelkie ofiary na cele inwestycyjne składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne. Są one znakiem wspólnej troski o funkcjonowanie naszej Parafii. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.

• Zachęcamy do pogłębienia wiedzy religijnej przez lekturę Pisma świętego, wartościowych książek i prasy katolickiej. Jest jeszcze wielkopostny numer miesięcznika dla dzieci „Staś”.

• Na ekrany kin wchodzi wspaniały film o św. Józefie pt. „Opiekun”. Bilety po promocyjnej cenie dla naszej Parafii na seans w dniu 9 marca, można nabyć już od 1 marca. Szczegóły podane są na plakacie w gablocie parafialnej.

• Niech kolejne dni Wielkiego Postu staną się szansą pogłębienia szczerej przyjaźni z Bogiem oraz uporządkowania relacji z bliźnimi w duchu prawdy, przebaczenia i wzajemnej miłości.