• W trzecią niedzielę września obchodzony jest w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu, dlatego otoczmy modlitwą wszystkich pracowników mediów, by w przekazie informacji byli sługami Prawdy i Bożej mądrości.

• W poniedziałek (21. IX.) święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

• We wtorek (22. IX.) wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy.

• W środę (23. IX.) wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (24. IX.) wspomnienie NMP od Wykupu Niewolników.

• W sobotę (26. IX.) Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Łagiewnik. Szczegółowe informacje umieszczone są na plakacie.

• W przyszłą niedzielę przypada Dzień Migrantów i Uchodźców, dlatego po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek z myślą o sierotach i małoletnich z obozu Moria na wyspie Lesbos, które utraciły rodziców oraz swoich opiekunów w drodze do Europy.

• Dziś po Mszach świętych jest możliwość zapoznania się z działalnością Klubu „Polskie Himalaje”, który ma swoją siedzibę na terenie naszej parafii, a pomaga m.in. dzieciom w Kenii.

• Spotkanie scholi dziecięcej odbędzie się we wtorek w salce katechetycznej o godz. 16.45. Zapraszamy także nowe, chętne dzieci pragnące chwalić Pana Boga swoim śpiewem na Mszach świętych. Zapisy i informacje u s. Marietty.

• W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie z rodzicami klas III w sprawie przygotowania do I Spowiedzi i Komunii świętej.

• Pojawił się nowy, bardzo ciekawy miesięcznik dla najmłodszych dzieci pt. „Staś”. Jest dostępny pod chórem i może być cenną pomocą w ich religijnym wychowaniu oraz przygotowaniu do I Spowiedzi i Komunii świętej.

• Kończąc Tydzień Wychowania prośmy Jezusa, by był dla nas wszystkich najlepszym Nauczycielem oraz Wychowawcą na drogach żywej wiary, ufnej nadziei i wzajemnej miłości.