• Dziś przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo prośmy Boga o łaskę duchowego odrodzenia w oparciu o mądrość Ewangelii.

• W poniedziałek (10. VIII.) święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

• We wtorek (11. VIII.) wspomnienie św. Klary, dziewicy.

• W środę (12. VIII.) Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (13. VIII.) święto NMP Kalwaryjskiej.

• W piątek (14. VIII.) wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, kapłana i męczennika. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

• W sobotę (15. VIII.) uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. niedzielny. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy świętej. Od godz. 17.30 modlitwa Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy świętej wieczornej Nabożeństwo maryjne oraz Apel z Janem Pawłem II.

• Na prośbę zatroskanych o nasze zdrowie Parafian przypominamy o potrzebie noszenia masek, zgodnie z zaleceniami Metropolity. Szczegółowe informacje w tej sprawie są nadal umieszczone w gablocie parafialnej. Czas epidemii to szczególny egzamin z szacunku oraz miłości wobec siebie nawzajem.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma świętego, wartościowych książek oraz prasy katolickiej, która jest dostępna w naszej świątyni.

• Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w nawiązaniu do tragicznych wydarzeń, które dotknęły dnia 4 sierpnia mieszkańców Bejrutu w Libanie, zwraca się z apelem o przeżycie najbliższej niedzieli 16 sierpnia br. jako dnia solidarności z mieszkańcami zniszczonego miasta. Razem z modlitwą połączymy w tym dniu ofiarę zbieraną do puszek przed kościołami, przeznaczoną za pośrednictwem Caritas Polska na rzecz dotkniętych cierpieniem.

• Niech Maryja – najlepsza Przewodniczka do nieba, uczy nas żyć na co dzień mądrością Ewangelii.