• Dzisiejsza niedziela zachęca nas do radości (Gaudete), której źródłem jest świadomość, że Syn Boży przychodzi na ziemię, aby nieść dobrą nowinę oraz nadzieję wszystkim narodom.

• W trzecim tygodniu Adwentu przeżywamy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

• Siostry Duszy Chrystusowej rozprowadzają w kościele oraz przy furcie klasztornej pobłogosławione opłatki wigilijne, które są szczególnym znakiem jedności i wspólnoty całej Parafii. Składane przy tej okazji ofiary są formą wynagrodzenia i wdzięczności wobec Sióstr za ich całoroczną posługę. Gdyby ktoś ze starszych nie mógł przyjść po opłatki, to Siostry są gotowe podejść do takich osób w ich domach rodzinnych. Pod chórem są także do nabycia za dobrowolne ofiary „Aniołki z wigilijnym siankiem”.

• W poniedziałek (16. XII.) rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus.

• W środę (18. XII.) Msza święta roratnia z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (19. XII.) podczas Adoracji od godz. 17.30 będziemy błagać Boga o dar trzeźwości w naszej Ojczyźnie.

• W piątek (20. XII.) po Roratach nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

• W sobotę (21. XII.) będziemy przeżywać dzień Spowiedzi przed świętami Bożego Narodzenia: rano od godz. 7 do godz. 10 oraz po południu od godz. 16 do 19. Bardzo prosimy nie odkładać Spowiedzi na późniejszy termin, ponieważ w poniedziałek chcemy nawiedzić także chorych z Komunią świętą, a we wtorek już dzień Wigilii. W sobotę po Mszy świętej wieczornej Różaniec i Apel z Janem Pawłem II.

• Zachęcamy do adwentowej lektury Pisma Świętego, a także ciekawych książek oraz czasopism, które są dostępne w naszej świątyni.

• Świąteczne paczki dla potrzebujących będą przyjmowane w poniedziałek 16 grudnia w godz.: od 10 do 12 i po południu od 16 do 20. Wydawane będą we wtorek 17 grudnia w tych samych godzinach.

• Niech kolejne dni Adwentu pomogą nam odnowić przyjaźń z Bogiem oraz uporządkować relacje z bliźnimi w duchu prawdy, przebaczenia i wzajemnej miłości, by przychodzący Zbawiciel świata mógł znaleźć godne mieszkanie w każdej wspólnocie i rodzinie.