• W dzisiejszą niedzielę przypada uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, profesora Akademii Krakowskiej, który jest głównym patronem archidiecezji i miasta Krakowa. Jego opiece polecajmy profesorów i studentów, by czas zdobywania nauki był także czasem kształtowania charakterów i prawych sumień. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

• Nabożeństwa Różańcowe są odprawiane codziennie po Mszy świętej o godz. 18.00, zaś w niedziele o godz. 17.30. W poniedziałki oraz czwartki do włączenia się w prowadzenie tej pięknej modlitwy zapraszamy dzieci.

• We wtorek (22. X.) wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża rodzin.

• W środę (23. X.) wspomnienie św. Jana Kapistrana, kapłana oraz św. Józefa Bilczewskiego - kapłana diecezji krakowskiej, a następnie gorliwego arcybiskupa metropolity we Lwowie.

• W czwartek (24. X.) wspomnienie św. Antoniego Marii Clareta, biskupa oraz bł. Jana Balickiego, kapłana.

• W sobotę (26. X.) wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy.

• Zbliża się czas szczególnej pamięci o zmarłych, którym chcemy przyjść z pomocą przez ofiarę Mszy świętej, modlitwę w ich intencji oraz wypominki. Jednorazowe i roczne wypominki, z podaniem godziny ich odczytywania, można składać w zakrystii. Prosimy o staranne pisanie imion i nazwisk. Wypominki roczne: przed Mszą św. o 8.30, przed 10.00, przed Mszą o 11.30. W I wtorki miesiąca o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa za wypominanych. Za wypominane w niedziele odprawiana jest Msza święta w czwarty piątek każdego miesiąca.

• Zapraszamy młodzież kl. VIII na spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania: I grupa w poniedziałek o 17.00, II grupa we wtorek o 17.00. Klasy VII w czwartek o godz. 17; natomiast kl. VI będą miały katechezy w przyszłym semestrze. Celebracje będą przeżywane w kościele. Kandydaci do bierzmowania biorący udział w nabożeństwach różańcowych proszeni są o zajmowanie miejsc w pierwszych ławkach i włączenie się do modlitwy.

• Dziękujemy za finansowe wsparcie młodzieży w ramach Dzieła Nowego Tysiąclecia. Dziś mamy możliwość nabycia kalendarzy misyjnych na 2020 rok. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

• Niech trwający Tydzień Misyjny będzie dla nas przypomnieniem, że od chwili Chrztu świętego jesteśmy wezwani do apostolstwa przez konkretne czyny miłosierdzia, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę, by Orędzie Dobrej Nowiny mogło dotrzeć do wszystkich zakątków świata.