• Rozpoczynający się Tydzień Wychowania przypomina nam, że w trudzie przekazywania wiedzy i kształtowania charakterów oraz prawych sumień ważne jest nie tylko słowo, lecz również autentyczne świadectwo życia według mądrości Ewangelii. Wdzięczną modlitwą otoczmy bpa Jana Zająca oraz bpa Józefa Guzdka – w 15 rocznicę ich sakry biskupiej.

• W poniedziałek (16. IX.) wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa. O godz. 18.30 – po Mszy świętej wieczornej spotkanie rodziców przed I Komunią świętą ich dzieci.

• We wtorek (17. IX.) wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa. Próba scholi dziecięco-młodzieżowej o godz. 17 w salce parafialnej.

• W środę (18. IX.) święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, który jest czczony również jako patron KSM.

• W piątek (20. IX.) wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i towarzyszy. Z racji III piątku miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego podczas Mszy św. o godz. 18.

• W sobotę (21. IX.) święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy świętej wieczornej Apel ze św. Janem Pawłem II.

• W dniach 20-22 września u Sióstr Duszy Chrystusowej odbędą się warsztaty muzyki liturgicznej, które zakończą się w niedzielę Mszą świętą w kościele o godz. 13. Szczegóły umieszczone są na plakatach, a formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej Sióstr. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym ciekawym wydarzeniu, które odbędzie się już po raz dziesiąty.

• Karteczki z tekstami Ewangelii, które otrzymują dzieci w kolejne niedziele, mogą być dla wszystkich rodzin zachętą do rozważania Pisma Świętego, korzystania z książek religijnych oraz prasy katolickiej.

• Przeżywając Tydzień Wychowania prośmy Jezusa, by był dla nas wszystkich najlepszym Nauczycielem oraz Wychowawcą na drogach żywej wiary, ufnej nadziei i wzajemnej miłości.