• Wspominając 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej dziękujemy Bogu za odzyskany dar wolności i błagamy o sprawiedliwy pokój dla współczesnego świata. Modlitwą otaczamy dzieci i młodzież oraz rodziców, nauczycieli i wychowawców, prosząc o światło Ducha Świętego na każdy dzień. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Piotra Pałasza życząc mu, by Maryja – Matka Kościoła miała go w swojej szczególnej opiece.

• W poniedziałek (2. IX.) zapraszamy na Mszę świętą na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dzieci klas I i II o godz. 8; natomiast dla klas III – VIII o godz. 9. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

• We wtorek (3. IX.) wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

• W czwartek (5. IX.) z racji I czwartku miesiąca zapraszamy Żywe Róże Różańcowe na Mszę świętą o godz.18.00.

• W piątek (6. IX.) Spowiedź I piątkowa o 7 rano i od godz. 16.30 - 18. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii chorych, którzy chcieliby nadal korzystać z posługi sakramentalnej w I piątki miesiąca.

• W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.30 Różaniec Grupy Modlitewnej, zaś po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

• Wyrażamy wdzięczność za dzisiejsze ofiary złożone na cele inwestycyjne Parafii. W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę do puszek na wsparcie biedniejszych dzieci z naszej szkoły. Uroczyste poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klas I w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 11.30.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma Świętego, książek religijnych oraz prasy katolickiej. Nowy rok formacji to dla wszystkich nowa szansa pogłębienia swojej wiary, by stawała się prawdziwym skarbem naszych serc.

• W trosce o zdrowe i szlachetne wychowanie dzieci i młodzieży apelujemy do wszystkich rodziców o czujność i roztropność. Warto zainteresować się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje. Dobre wychowanie to największy kapitał, jaki możemy przekazać nowemu pokoleniu.

• Niech bolesne wspomnienie wojny będzie wielkim wołaniem o pokój, zgodę i miłość w każdej rodzinie. Uczyńmy to także podczas prywatnej Adoracji Pana Jezusa z racji I niedzieli miesiąca.