• Wspominając św. Jana Marię Vianneya – proboszcza z Ars, prośmy o łaskę duchowej odnowy i prawdziwej trzeźwości, byśmy umieli odpowiedzialnie korzystać z odzyskanej z takim trudem wolności.

• We wtorek (6. VIII.) święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszy świętej o godz. 7 rano odprawianej na Wzgórzu Wawelskim wyruszy XXXIX Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Pielgrzymi będą przechodzić przez teren naszej Parafii, dlatego otoczmy ich życzliwością i modlitwą.

• W czwartek (8.VIII.) wspomnienie św. Dominika, kapłana. W tym dniu przypada 10 rocznica śmierci ks. Stanisława Kracika, dlatego polecajmy go Panu Bogu prosząc o Miłosierdzie i wieczną radość.

• W piątek (9.VIII.) święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

• W sobotę (10.VIII.) święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

• Jak co roku organizowana jest w dniu 16 sierpnia Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej – można zapisać się w zakrystii.

• Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na prace prowadzone w Parafii.

• Przypominamy, że w okresie wakacyjnym (lipiec – sierpień) w niedziele i święta nie ma Mszy świętej o godz. 16.00.

• W dni powszednie Msze święte są odprawiane o godz. 7.00 i 18.00.

• W ciągu tygodnia możliwość Spowiedzi będzie pół godziny przed Mszą św.

• Warto zwrócić uwagę na różne tytuły prasy katolickiej, przeznaczonej dla dzieci, młodzieży i rodzin, by nie zmarnować szansy pogłębienia swej wiary.

• Podczas prywatnej Adoracji z racji I niedzieli miesiąca polecajmy Jezusowi Miłosiernemu nasze osobiste intencje, a także sprawę trzeźwości w naszej Ojczyźnie.