• Jezus kieruje do nas słowo pełne troski i miłości: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.” Modlitwą i ofiarą do puszek chcemy dziś w duchu solidarności wesprzeć tych, którzy ucierpieli z powodu ostatnich nawałnic i podtopień.

• W poniedziałek (6. VII.) wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

• W środę (8. VII.) wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W sobotę (11. VII.) święto św. Benedykta, opata – Patrona Europy. Otoczmy w tym dniu wdzięczną modlitwą papieża-seniora Benedykta XVI – w dniu imienin.

• Przypominamy, że w okresie wakacyjnym (lipiec – sierpień) Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.00, natomiast niedzielne Msze święte pozostają bez zmian.

• W ciągu tygodnia możliwość Spowiedzi będzie pół godziny przed Mszą św.

• Dziękujemy za złożone dziś ofiary na cele inwestycyjne naszej Parafii.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma świętego, wartościowych książek oraz prasy katolickiej, która jest dostępna w naszej świątyni.

• W dniu 16 lipca (czwartek) odbędzie się autokarowa Pielgrzymka do Kalwarii. Koszt wyjazdu 30 zł od osoby. Plan pielgrzymki umieszczony jest w gablotce, a zapisy w zakrystii.

• W roku 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II kontynuujemy „modlitewny maraton” w intencji naszej Ojczyzny podczas codziennej adoracji od godz. 17.30 - z wyjątkiem tych dni, kiedy są stałe nabożeństwa po Mszy świętej wieczornej.

• W duchu odpowiedzialności za losy naszych rodzin, Kościoła oraz całej Ojczyzny, odnowimy teraz w postawie stojącej „Akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski”.