Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• W dzisiejszą uroczystość kończy się okres Spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Dziś przypada także wspomnienie bł. Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, kapłanów i męczenników.

• Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ są odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18, zaś w niedziele o godz. 17.30.

• W poniedziałek (8. VI.) wspomnienie św. Jadwigi, królowej, która jest patronką Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II oraz scholi liturgicznej.

• W środę (10. VI.) Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (11. VI.) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte w naszej świątyni jak w każdą niedzielę. Procesję Eucharystyczną do 4 ołtarzy wokół naszego kościoła rozpoczniemy po Mszy świętej o godz. 16. Na zakończenie odśpiewamy dziękczynne Te Deum i przyjmiemy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Osoby, które przygotowywały ołtarze w terenie, w tym roku mogą się zaangażować w ich przygotowanie wokół świątyni. Do udziału w procesji zachęcamy całe rodziny, byśmy mogli publicznie wyznać naszą wiarę. Dziewczynki chętne do sypania kwiatów zapraszamy na próbę w poniedziałek i wtorek o godz. 18.45. Tradycyjna procesja Bożego Ciała z katedry wawelskiej - szlakiem królewskim na Rynek krakowski - rozpocznie się o godz. 9.

• Zapraszamy również na procesje w oktawie Bożego Ciała, które będziemy przeżywać w tych dniach po Mszy świętej o godz. 18.

• W piątek (12. VI.) wspomnienie bł. ks. Piotra Dańkowskiego, męczennika.

• W sobotę (13. VI.) wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. W tym dniu odbędzie się pierwsza tura I Komunii św. dzieci z klas III, a za tydzień kolejna, dlatego otoczmy je naszą serdeczną modlitwą.

• Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wpisanie się do Róży Męskiej św. Ojca Pio oraz Róży Żeńskiej św. Joanny Beretty Molla. Listy dla chętnych są pod obrazem MB Nieustającej Pomocy. Warto włączyć się w tę modlitwę różańcową, która wychowała rzeszę wspaniałych ludzi.

• Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na cele inwestycyjne naszej Parafii. Każda ofiara serca składana na tacę czy na konto parafialne jest pięknym gestem troski i solidarności tej Wspólnoty, której patronuje Maryja – Matka Kościoła.

• Niech chwila Adoracji z racji I niedzieli miesiąca i Boże błogosławieństwo pomoże nam nabrać duchowej mocy do podążania na co dzień drogami Ewangelii i wyprasza szczęśliwą przyszłość dla naszej Ojczyzny.