• Tegoroczne przeżywanie Wielkiego Postu jest dla nas ważnym egzaminem z tego, jaka jest nasza wiara oraz chrześcijańska dojrzałość. Dlatego sam Jezus kieruje do nas to samo orędzie Dobrej Nowiny, które po zmartwychwstaniu usłyszeli z Jego ust przerażeni uczniowie w Wieczerniku: Pokój wam! Nie bójcie się! Ja jestem z wami!

• Episkopat Polski przypomina, że „Kościół od dwóch tysiącleci służy osobom chorym i potrzebującym, nawet w czasach epidemii, nie rezygnując z głoszenia Ewangelii oraz sprawowania sakramentów świętych.” Trzeba jednak zachować roztropność, należytą higienę oraz pokój serca.

• Podczas trwającej epidemii możliwość skorzystania z sakramentu Spowiedzi świętej u Misjonarza Miłosierdzia w ciągu tygodnia codziennie od godz. 15 do Mszy świętej wieczornej.

• Sprawdzianem naszej wiary jest także troska o osoby starsze, chore lub osamotnione. Warto pomyśleć o zrobieniu im zakupów czy zwyczajnym zainteresowaniu się ich zdrowiem lub przeżywanym niepokojem.

• Na czas odwołanych zajęć szkolnych nie będzie także spotkań dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania oraz zbiórek ministranckich.

• Planowana pielgrzymka do Lichenia odbędzie się w późniejszym terminie, zaś wpłacone na ten cel pieniądze, jak również za bilety do kina na film „Najświętsze Serce” – można odebrać po Mszy świętej w zakrystii.

• W środę (18. III.) Msza święta z Nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (19. III) przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jego opiece polecajmy naszą Ojczyznę, a także ks. kard. Stanisława Dziwisza w rocznicę sakry biskupiej oraz ks. Józefa Litwę w dniu jego imienin.

• W piątek (20. III.) z racji III piątku miesiąca nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia po Mszy świętej o godz. 18.

• W sobotę (21. III.) po Mszy świętej wieczornej Różaniec i Apel z Janem Pawłem II.

• Od dzisiejszej niedzieli parafialny Zespół Charytatywny rozprowadza Baranki Wielkanocne „Caritas” oraz kartki świąteczne.

• Niech w przeżywaniu Mszy świętych, Drogi krzyżowej czy Gorzkich Żali towarzyszy nam ufna wiara, że Jezus dźwigający krzyż i obecny w świętych sakramentach jest dla nas najlepszym Lekarzem i Przewodnikiem na każdym etapie naszego dojrzewania do nieba. Śpiewem „Suplikacji” błagajmy Boga o ustanie epidemii, zdrowie dla chorych oraz potrzebne łaski dla tych, którzy się nimi opiekują, by mogli doświadczać Bożego i ludzkiego miłosierdzia.