Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• Dziś przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to zarazem dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wdzięczną modlitwą ogarniamy budowniczego tej świątyni oraz pierwszego proboszcza naszej Parafii – ks. Adama Srokę w 6 rocznicę śmierci, prosząc dla niego o Boże Miłosierdzie i wieczną radość.

• W okresie Adwentu Msze święte roratnie o NMP są odprawiane w naszej Parafii w ciągu tygodnia o godz. 18. Serdecznie zapraszamy także dzieci, dla których są przygotowane materiały, ukazujące wartość i moc Eucharystii.

• Siostry Duszy Chrystusowej rozprowadzają pobłogosławione opłatki wigilijne, które są szczególnym znakiem jedności i wspólnoty całej Parafii. Składane przy tej okazji ofiary są formą wynagrodzenia i wdzięczności wobec Sióstr za ich całoroczną posługę. Pod chórem są także do nabycia za dobrowolne ofiary „Aniołki z wigilijnym siankiem”.

• W poniedziałek (9. XII.) podczas Mszy świętej roratniej o godz. 18 będzie poświęcenie medalików dla dzieci klas III – przed I Komunią świętą.

• W środę (11. XII.) wspomnienie św. Damazego, papieża. Msza święta roratnia z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.

• W czwartek (12. XII.) wspomnienie NMP z Guadalupe. Podczas Adoracji od godz. 17.30 będziemy błagać Boga o dar trzeźwości w naszej Ojczyźnie.

• W piątek (13. XII.) wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

• W sobotę (14.XII.) wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i dra Kościoła.

• Zachęcamy do adwentowej lektury Pisma Świętego, a także ciekawych książek oraz czasopism, które są dostępne w naszej świątyni.

• Ofiarą do puszek możemy dziś wesprzeć Kościół na Wschodzie, który nadal próbuje się podźwignąć po tragicznych latach komunizmu.

• Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia przed ołtarzem stanęła choinka, ubrana w kolorowe serduszka. Każde serduszko to pomoc dla najbardziej potrzebujących. Prosimy o zabranie serduszek i przygotowanie pomocy w postaci paczek. Jeśli zabraknie serduszek, a ktoś chciałby ofiarować pomoc, może zrobić paczkę, każdy dar mile widziany i zostanie przekazany potrzebującym. Paczki będą przyjmowane w poniedziałek 16 grudnia w godz. Od 10 do 12 i po południu od 16 do 20. Wydawane będą we wtorek 17 grudnia w tych samych godzinach.

• Projekcja filmu „Nieplanowane” w Multikinie, ul. Dobrego Pasterza 120, we wtorek (10 grudnia) o godz. 19.30. Dojazd we własnym zakresie. Można nabyć bilety ulgowe podając hasło: PARAFIA.

• Niech czas Adwentu wzmocni w naszych sercach wiarę i wzajemną miłość, by Jezus mógł w nich znaleźć godne mieszkanie.