Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

  Rozpoczynając święty czas Adwentu wchodzimy w nowy rok duszpasterski, który będzie poświęcony ukazaniu Jezusa Chrystusa jako źródła życia. Modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby nadchodzący Zbawiciel świata znalazł w nich godne mieszkanie.

• W okresie Adwentu Msze święte roratnie o NMP będą odprawiane w naszej Parafii w ciągu tygodnia o godz. 18. Serdecznie zapraszamy także dzieci, dla których są przygotowane materiały, pomagające przeżywać głębiej spotkanie z Jezusem w tajemnicy Eucharystii.

• Od dzisiejszej niedzieli Siostry Duszy Chrystusowej rozprowadzają w naszej świątyni pobłogosławione opłatki wigilijne, które są szczególnym znakiem jedności i wspólnoty całej Parafii. Składane przy tej okazji ofiary są formą wynagrodzenia i wdzięczności wobec Sióstr za ich całoroczną posługę. Zespół Charytatywny – jak co roku – rozprowadza świece Caritas jako „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” oraz kartki świąteczne.

• W poniedziałek (2. XII.) wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

• We wtorek (3. XII.) wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

• W środę (4. XII.) wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Msza święta roratnia z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.

• W czwartek (5. XII.) z racji I czwartku miesiąca Żywe Róże Różańcowe zapraszają na Mszę świętą i nabożeństwo o godz.18. W kolejne czwartki Adwentu będziemy błagać Boga o dar trzeźwości w naszej Ojczyźnie.

• W piątek (6. XII.) wspomnienie św. Mikołaja, biskupa – Patrona ludzi o miłosiernym sercu. Spowiedź I piątkowa od 6.30 rano i od godz. 16.30 - 18.

• W sobotę (7. XII.) wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dra Kościoła. Z racji I soboty miesiąca o godz. 17.30 Adoracja oraz Różaniec Grupy Modlitewnej.

• W przyszłą niedzielę (8. XII.) podczas Mszy świętej o godz. 10.00 będzie specjalne błogosławieństwo dla małżonków przeżywających swoje rocznice i jubileusze, zwłaszcza: 1, 5, 10, 15 czy 20 rocznicę zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Serdecznie zapraszamy tych małżonków oraz ich rodziny do wspólnego dziękczynienia.

• Dziękujemy za wszelką życzliwość i ofiary składane na cele inwestycyjne naszej Parafii. Trwają prace związane z odnową kolejnych salek, w których spotykają się różne wspólnoty i grupy parafialne.

• Niech chwila Adoracji z racji I niedzieli miesiąca i Boże błogosławieństwo pomoże nam jak najlepiej przeżyć święty czas Adwentu.