Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• W aklamacji przed Ewangelią słyszymy dziś słowa pełne nadziei: „Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego; każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.” W tym duchu chcemy przyjść z pomocą tym, którzy od nas odeszli. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust zupełny, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.

• Serdecznie witamy w naszej Parafii Ks. Kanonika Zygmunta Kosowskiego, dyrektora Wydawnictwa św. Stanisława BM, który w miarę swoich możliwości będzie nam także pomagał w posłudze duszpasterskiej.

• W poniedziałek (4. XI.) wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

• W czwartek (7. XI.) z racji I czwartku miesiąca zapraszamy na Mszę świętą o godz.1800 oraz nabożeństwo Żywe Róże Różańcowe.

• W piątek (8. XI.) po Mszy świętej wieczornej Droga Krzyżowa, którą poprowadzą członkowie Apostolatu Dobrej Śmierci.

• W sobotę (9. XI.) rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

• Zgodnie z decyzją Metropolity Krakowskiego w roku stulecia urodzin św. Jana Pawła II będziemy przez Jego wstawiennictwo polecać Bogu wszystkie sprawy naszej Ojczyzny podczas codziennej, cichej Adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą świętą wieczorną od godz. 17.30; z wyjątkiem tych dni, kiedy przeżywamy nabożeństwa po Mszy świętej, jak I piątek miesiąca oraz każda środa czy sobota, związanych z tradycyjną nowenną.

• Dziękujemy za wszelką życzliwość i ofiary składane na cele inwestycyjne naszej Parafii. Rozpoczęte są już prace związane z odnową kolejnych salek, w których spotykają się różne wspólnoty i grupy parafialne. Do zakończenia prac potrzeba nie tylko funduszy, ale też czasu i cierpliwości. W czasie dzisiejszej Adoracji z racji I niedzieli miesiąca polecajmy Bogu wszystkie sprawy naszej Parafii, prosząc o dobrą współpracę z Panem Bogiem i ludźmi dobrej woli.

• Cenną pomocą w odkrywaniu piękna naszej wiary jest systematyczna lektura Pisma Świętego, a także korzystanie z prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury ciekawych czasopism, które są dostępne w naszej świątyni.

• Niech Maryja – Matka Kościoła wraz z rzeszą świętych i błogosławionych, wypraszają potrzebne łaski na każdy dzień, byśmy podążali w stronę nieba drogą żywej wiary, chrześcijańskiej nadziei i wzajemnej miłości.