• Perspektywa zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych uświadamia nam, że wszyscy jesteśmy wezwani do serdecznej przyjaźni z Bogiem, który pragnie nas obdarzyć pokojem i szczęściem na całą wieczność.

• Nabożeństwa Różańcowe są odprawiane codziennie po Mszy świętej o godz. 18.00, zaś w niedziele o godz. 17.30. W poniedziałki oraz czwartki do włączenia się w prowadzenie tej pięknej modlitwy zapraszamy dzieci.

• W poniedziałek (28. X.) święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

• W piątek (1. XI.) przypada radosna uroczystość Wszystkich Świętych, którzy nam torują drogę do nieba. Msze święte jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem Mszy świętej o godz. 16. Na cmentarzu parafialnym będą dwie Msze święte z wypominkami: o godz. 12 oraz o godz. 14.30, po której wyruszy procesja po cmentarzu z modlitwą w intencji wszystkich wiernych zmarłych. W tym dniu przypada I piątek miesiąca, dlatego wyjątkowo Spowiedź święta będzie we czwartek od 6.30 rano i od godz. 16.30 – 18; natomiast chorych odwiedzimy w I sobotę miesiąca.

• W sobotę (2. XI.) wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. Dzień Zaduszny. Msze święte w intencji zmarłych o godz.: 6.30, 7, 9 i 18. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust zupełny, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 17.30 Różaniec Grupy Modlitewnej, zaś po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

• Jednorazowe i roczne wypominki, z podaniem godziny ich odczytywania, można składać w zakrystii, a we Wszystkich Świętych także na cmentarzu. Prosimy o staranne pisanie imion i nazwisk. Wypominki roczne są: przed Mszą św. o 8.30, przed 10.00, przed Mszą o 11.30. W I wtorki miesiąca o godz. 1800 Msza święta zbiorowa za wypominanych. Za wypominane w niedziele odprawiana jest Msza święta w IV piątek każdego miesiąca. Dziękujemy za wszystkie ofiary serca składane z okazji wypominek.

• Zachęcamy do lektury Pisma Świętego oraz prasy katolickiej. Na najbliższy tydzień jest wiele treści przypominających nam o tajemnicy duchowej więzi między Kościołem pielgrzymującym oraz świętymi i duszami w czyśćcu cierpiącymi, którym chcemy przyjść z pomocą przez udział we Mszy św., Komunię ofiarowaną w ich intencji oraz wypominki. Jest to realny znak naszej wdzięcznej pamięci oraz troski o ich wieczne zbawienie.

• Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Orszaku Świętych, który przejdzie wokół kościoła w przyszłą niedzielę – 3 XI o godz. 11.15. Prosimy o przygotowanie stroju swojego patrona lub innego, wybranego świętego, który jest nam szczególnie bliski. Po Mszy świętej odbędzie się konkurs na najciekawszy strój, charakteryzujący danego świętego.