• Apostoł narodów uświadamia nam głębię Bożego Miłosierdzia, bo „Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami”. Jego Serce jest dla nas źródłem pojednania i pokoju. Chcemy o te dary błagać dla udręczonej wojną Ukrainy i dla narodów całego świata.

• Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18, zaś w niedziele o godz. 17.30.

• Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział w uroczystości Bożego Ciała. Słowa szczególnej wdzięczności kierujemy do dzieci, młodzieży, Służby Liturgicznej Ołtarza, Chóru oraz osób, które przygotowały piękne ołtarze. Wyrażamy wdzięczność wobec rodziców, którzy swoim przykładem ukazują dzieciom i młodzieży drogę do źródeł Bożej Miłości, której doświadczamy podczas każdej Mszy świętej. Zapraszamy na procesje w oktawie Bożego Ciała po Mszy świętej wieczornej. Dziś o godz. 17.30.

• W poniedziałek (12. VI.) wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, kapłana i męczennika.

• We wtorek (13. VI.) wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. Od godz. 16.30 modlitwa różańcowa w intencji wynagradzającej za zniewagi i bluźnierstwa popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.

• W środę (14. VI.) wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

• W czwartek (15. VI.) modlitwa Apostolatu Dobrej Śmierci od godz. 17.30.

• W piątek (16. VI.) uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa a zarazem III piątek miesiąca ku czci Bożego Miłosierdzia. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• W sobotę (17. VI.) wspomnienie Niepokalanego Serca NMP oraz św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. O godz. 8.15 wyjazd dzieci i młodzieży do Zakopanego. Po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo czerwcowe oraz Apel z Janem Pawłem II.

• Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary serca składane na odnowienie elewacji naszej świątyni. Dzięki Wam odzyskuje swoje piękno.

• Przed błogosławieństwem ratownicy z Polskiej Fundacji Ratownictwa dadzą krótkie świadectwo o swojej działalności dla Ukrainy, a po zakończeniu Mszy św. będą zbierać ofiary do puszek na dalszą pomoc humanitarną.

• Prośmy Jezusa, by Jego Serce, które jest cierpliwe i wielkiego miłosierdzia, było dla nas wszystkich źródłem miłości i Bożego pokoju na każdy dzień.