Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego prosimy o Jego dary dla Kościoła i całego świata. Dziś za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu: O Stworzycielu Duchu, przyjdź, można uzyskać odpust zupełny. Wdzięczną modlitwą otaczamy dzieci I Komunijne oraz przeżywające swoją rocznicę, by mogły nadal kształtować swoje umysły i serca w blasku Eucharystii.

• Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18, zaś w niedziele o godz. 17.30. Dziś od 15 przy Dworku Białoprądnickim Rodzinny Piknik z okazji Dnia Dziecka.

• W poniedziałek (29. V.) święto NMP Matki Kościoła, która jest Patronką naszej świątyni i parafii. Msze święte z okazji odpustu o godz.: 7, 9, 16 i 18. Sumę odpustową z procesją wokół kościoła o godz. 18 odprawi Ks. Biskup Jan Zając. Serdecznie prosimy o przygotowanie feretronów, chorągwi oraz poduszek do niesienia podczas procesji.

• W środę (31. V.) święto Nawiedzenia NMP. Msza św. z nowenną o godz. 18.

• W czwartek (1. VI.) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Z racji I czwartku miesiąca zapraszamy Żywe Róże Różańcowe na Mszę świętą o godz.18 oraz zmiankę tajemnic różańcowych.

• W piątek (2. VI.) Spowiedź I piątkowa od 6.30 rano i od godz. 16.30 - 18. Msza święta dla dzieci o godz. 17. Po Mszy dla klas VI zapisy do Bierzmowania.

• W sobotę (3. VI.) wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Z racji I soboty miesiąca Adoracja oraz Różaniec Grupy Modlitewnej od godz. 17.30.

• Wycieczka dla Lektorów, Ministrantów, Oazy, Scholki i Chóru w Góry do Zakopanego jest zaplanowana na sobotę 17 czerwca, zaś Pielgrzymka do Ludźmierza w kolejną sobotę w dniu 24 czerwca. Szczegółowy program podany jest na plakatach, a możliwość zapisu w zakrystii.

• Dziękujemy za „Dar ołtarza” od Rodziców dzieci I Komunijnych ze Szkoły nr 58 i Szkoły Noblistów. Wyrażamy także wdzięczność wobec wszystkich, którzy poprzez ofiarę na tacę, w kopertach oraz na konto wspierają systematycznie naszą Parafię i troszczą się o piękno Domu Bożego.

• Zachęcamy do pogłębienia wiedzy religijnej przez lekturę Pisma świętego, wartościowych książek i prasy katolickiej. Wśród ciekawych czasopism pojawił się także nowy kwartalnik pt. „Niedziela. Magazyn” w cenie 15 zł, poruszający tematykę Kościoła, Dziedzictwa i naszej Ojczyzny.

• Niech Maryja, która od 40 lat patronuje naszej Parafii, prowadzi nas do źródeł Bożej mądrości i wyprasza dary Bożego Miłosierdzia na każdy dzień.