• Spotkanie z Chrystusem przy ołtarzu jest znakiem naszej mądrości w drodze do szczęśliwej wieczności, bo On sam nas zapewnia w dzisiejszej Ewangelii: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.”

• Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18, zaś w niedziele o godz. 17.30.

• W poniedziałek (8. V.) uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Serdeczną modlitwą otoczmy kleryków naszego Seminarium Duchownego, którzy przyjmą w katedrze wawelskiej święcenia diakonatu, a także ks. kard. Stanisława Dziwisza z okazji jego imienin. Po nabożeństwie majowym spotkanie Akcji Katolickiej.

• W środę (10. V.) Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W sobotę (13. V.) wspomnienie NMP z Fatimy. Od godz. 16.30 modlitwa różańcowa w intencji wynagradzającej za zniewagi i bluźnierstwa popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.

• W przyszłą niedzielę (14. V.) tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę wyruszy o godz. 9 i zakończy się uroczystą Mszą świętą w intencji sprawiedliwego pokoju na świecie, Kościoła i naszej Ojczyzny.

• Zachęcamy do pogłębienia wiedzy religijnej przez lekturę Pisma świętego, wartościowych książek i prasy katolickiej, a wśród nich: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, a także majowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś”.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierają naszą Parafię. Dzięki Waszej ofiarności od poniedziałku rozpoczniemy odnawianie elewacji naszej świątyni oraz wieży kościelnej, by odzyskały znów swoje piękno.

• Niech chwila Adoracji z racji I niedzieli miesiąca i Boże błogosławieństwo pomoże nam nabrać duchowej mocy do podążania wraz z Maryją na co dzień drogami Ewangelii.