• Rozpoczynający się Tydzień Biblijny jest dla nas ważnym przypomnieniem, że słowo Dobrej Nowiny powinno być naszym codziennym pokarmem. Hasłem tego Tygodnia są słowa: Wierzę w Kościół Ojca, i Syna i Ducha Świętego. Ku głębi tej tajemnicy będzie nas prowadzić Ewangelia św. Jana.

• W poniedziałek (24. IV.) przypada w tym roku uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

• We wtorek (25. IV.) święto św. Marka Ewangelisty.

• W środę (26. IV.) Msza święta z Nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (27. IV.) przypada dzień urodzin ks. kard. Stanisława Dziwisza, dlatego otoczmy go naszą wdzięczną modlitwą.

• W piątek (28. IV.) wspomnienie św. Joanny Beretty Molla oraz bł. Hanny Chrzanowskiej.

• W sobotę (29. IV.) święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to także dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

• Zachęcamy do pogłębienia wiedzy religijnej przez lekturę Pisma świętego, wartościowych książek i prasy katolickiej, a wśród nich: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, a także majowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś”.

• W ramach Narodowego Czytania Pisma Świętego w koszyczku pod chórem są do zabrania sigla w wybranym fragmentem z Ewangelii św. Jana. Przez wylosowany tekst Bóg pragnie przemówić indywidualnie do każdego z nas. Niech tegoroczny Tydzień Biblijny pomaga nam odkryć na kartach Ewangelii niezawodne źródło Bożej mądrości i nadziei!