• W dzisiejszą uroczystość możemy uprosić wiele łask dla Kościoła i świata. Zapewnił nas o tym sam Jezus, mówiąc do św. Faustyny: Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego.

• W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Jego celem jest nie tylko konkretna pomoc, ale i kształtowanie „wyobraźni miłosierdzia”; troska o to, aby serca ludzi wierzących były zdolne do miłości wzajemnej.

• W środę (19. IV.) Msza święta z Nowenną do MBNP o godz. 18.

• W piątek (21. IV.) z racji III piątku miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy świętej o godz. 18.

• Wyrażamy wdzięczność dla Róż Różańcowych oraz indywidualnych osób, które wsparły finansowo przygotowanie balustrad komunijnych. Powstały one z myślą o osobach, którym trudno uklęknąć o własnych siłach, a pragną przyjmować Komunię świętą w postawie klęczącej, z należnym szacunkiem i wdzięcznością dla Pana Jezusa, który pragnie zamieszkać w ich sercach.

• „Godzina Miłosierdzia” z Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach będzie transmitowana dziś o godz. 15 przez TVP-3.

• Zachęcamy do pogłębienia wiedzy religijnej przez lekturę Pisma świętego, wartościowych książek oraz prasy katolickiej. Jest także mała książeczka pt. „Jezu, ufam Tobie” – do zabrania dla siebie oraz bliskich na stoliku pod chórem.

• Niech rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Miłosierdzia ożywi naszą wiarę, by owocowała dobrym słowem, modlitwą i konkretnymi czynami miłosierdzia!