• „Bóg Zbawicielem, pełnym miłosierdzia” – te słowa Psalmisty nabierają dla nas szczególnego znaczenia podczas rozpoczynających się dzisiaj misji parafialnych. Pragniemy wraz z Maryją podążać do źródeł Miłosierdzia, odkrywać na nowo piękno nauki objawionej oraz bogactwo Bożych łask, które płyną do naszych serc poprzez święte sakramenty. Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie 00.Paulinów: Bogdana Waliczka i Przemysława Kopę, którzy poprowadzą te misje parafialne. Błagajmy Jezusa Miłosiernego, by te święte dni umocniły naszą przyjaźń z Bogiem i pomogły nam uporządkować także relacje z bliźnimi.

• Szczegółowy program misji umieszczony jest w gablocie, w Internecie oraz na ulotkach, które są jeszcze do zabrania na stoliku pod chórem. Nie żałujmy czasu na spotkanie z Bogiem, który pragnie napełnić nasze umysły i serca darem ewangelicznej mądrości, przebaczającej miłości oraz prawdziwego pokoju. Możliwość Spowiedzi będzie – w miarę możliwości – codziennie pół godziną przed Mszą świętą.

• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17. Ofiary składane dziś podczas Gorzkich Żali będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

• We wtorek (28. III.) Spowiedź misyjna dla młodzieży i dorosłych od 8 do 10 i od 16 do 19. Msza święta dla starszych i chorych, wraz z namaszczeniem oraz błogosławieństwem lourdzkim, o godz. 9.

• W środę (29. III.) Msza św. z Nowenną do MBNP o godz. 18. W tym dniu szczególną modlitwą chcemy otoczyć małżeństwa, które odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie, a także narzeczonych oraz starszą młodzież.

• W czwartek (30. III.) po Mszy świętej wieczornej procesja eucharystyczna wokół kościoła w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

• W piątek (31. III.) podczas Mszy świętych na zakończenie misji będzie poświęcenie przyniesionych krzyży, a po Mszy św. wieczornej procesja pod Papieski Krzyż. Składka w tym dniu będzie znakiem naszej wdzięczności dla Ojców Misjonarzy za podjęty dla nas trud.

• W sobotę (1. IV.) podczas Mszy św. o godz. 11 młodzież klas VIII przyjmie Sakrament Bierzmowania przez posługę Ks. Biskupa Damiana Muskusa. Próba generalna w czwartek po procesji.

• Przy ołtarzu MBNP stoi tradycyjne „drzewko miłosierdzia” z pisankami dla osób potrzebujących wsparcia. Świąteczne paczki będą przyjmowane w poniedziałek (3. IV.) od godz. 10-12 i 16-20, zaś wydawane we wtorek w tych samym czasie. Przed kościołem są do nabycia Baranki wielkanocne.

• Podczas trwających misji wspierajmy się modlitwą oraz życzliwością, byśmy mogli się wszyscy duchowo odnowić i jak najlepiej przygotować nasze serca na nadchodzące święta wielkanocne.