• Wielki Post to czas duchowego przemienienia. Jest ono możliwe i owocne tylko w serdecznej przyjaźni z Panem Jezusem, który nas dzisiaj zgromadził na tym parafialnym Taborze. Już dzisiaj chcemy wypraszać potrzebne łaski na czas zbliżających się misji parafialnych. Tradycyjnie pragniemy w tym dniu wesprzeć także modlitwą i ofiarą do puszek wszystkich misjonarzy, którzy niosą orędzie Dobrej Nowiny współczesnemu światu.

• Zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątki: dla dzieci o godz. 16.30, zaś dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.

• W poniedziałek (6. III.) po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

• W środę (8. III.) Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18. Wdzięczną modlitwą otaczamy wszystkie kobiety w dniu ich święta.

• W czwartek (9. III.) jest możliwość obejrzenia wartościowego filmu o św. Józefie pt. Opiekun w „Multikinie” przy ul. Dobrego Pasterza o godz. 19. Przy zakupie biletu należy podać hasło: Parafia. Dojazd we własnym zakresie. Warto skorzystać z tej szansy!

• Dziękujemy za wszystkie ofiary serca składane na cele inwestycyjne naszej Parafii. Na prośbę Biskupa Damiana Muskusa za tydzień będzie możliwość wsparcia małej Zosi Pająk ze Skawinek, która choruje na okrutną chorobę genetyczną - rdzeniowy zanik mięśni. Najlepszym leczeniem jest bardzo kosztowna terapia genowa, która jednorazowo podana całkowicie zatrzymuje chorobę. Dlatego każda pomoc jest na wagę życia.

• W przyszłą niedzielę (12. III.) spotkanie organizacyjne w sprawie Bierzmowania dla Rodziców klas 8 po Mszy św. o godz. 18.

• Zachęcamy do pogłębienia wiedzy religijnej przez lekturę Pisma świętego, wartościowych książek i prasy katolickiej. Są bardzo ciekawe artykuły w tygodnikach katolickich: Gość Niedzielny, Niedziela oraz miesięczniku dla dzieci „Staś”.

• Niech chwila Adoracji Najświętszego Sakramentu będzie ufnym błaganiem o dar sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy, naszej Ojczyzny i całego świata oraz dobre przeżycie zbliżających się misji parafialnych.