• Dziękujemy Bogu za gorliwą posługę w naszej Parafii ks. Michała Widły, który od środy podejmuje posługę kapłańską w Igołomii oraz ks. Janusza Korbela, który został skierowany przez Metropolitę Krakowskiego do parafii Narodzenia NMP w Myślenicach. Na ich miejsce przybędzie ks. Piotr Pałasz z parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Krakowie - Borku Fałęckim. Otoczmy ich wdzięczną modlitwą, prosząc o światło Ducha Świętego na każdy dzień służby Bogu i ludziom.

• W poniedziałek (26. VIII.) przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Jej opiece polecajmy losy naszej Ojczyzny, prosząc również o łaskę żywej wiary oraz wzajemnej miłości w każdej rodzinie i wspólnocie.

• We wtorek (27.VIII.) wspomnienie św. Moniki.

• W środę (28.VIII.) wspomnienie św. Augustyna, bpa i doktora Kościoła.

• W czwartek (29.VIII.) wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

• W sobotę (31.VIII.) przypada ustanowiony przez Sejm RP Dzień Solidarności i Wolności. W tym dniu odbędzie się po raz 47 pielgrzymka dziękczynna do Kalwarii Zebrzydowskiej za dar wakacyjnych rekolekcji.

• Od najbliższej niedzieli powracamy do całorocznego harmonogramu Mszy świętych w ciągu tygodnia o godz.: 6.30, 7 i 18, zaś w niedziele i święta o godz.: 7, 8.30, 10, 11.30, 13, 16 i 18.

• W perspektywie nowego roku szkolnego trzeba pomyśleć o przygotowaniu umysłu i serca na przyjęcie Bożej mądrości. Cenną pomocą może być także systematyczna lektura książek religijnych i prasy katolickiej.

• W oświadczeniu Komisji ds. Wychowania KEP czytamy m.in. takie słowa: „Wobec planowanego finansowania przez niektóre samorządy (organy prowadzące szkoły) zajęć dodatkowych w placówkach oświatowych apelujemy do rodziców o czujność i roztropność. Warto zainteresować się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje.”

• Niech Maryja, która prowadzi swoje dzieci do źródeł Bożej mądrości, wyprasza nam potrzebne łaski, byśmy na miarę naszych możliwości wspierali wysiłki rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców przez konkretne czyny, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę.