• Umiłowany uczeń Pana Jezusa przypomina nam ważną prawdę: Słowa Twoje, Panie, są duchem i życiem. Ty masz słowa życia wiecznego. Chcemy to Boże Słowo przyjąć z wiarą i miłością, by stawało się dla nas źródłem Bożej mądrości. Ufną modlitwą obejmujemy wszystkie ofiary tragicznego trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

• We wtorek (14. II.) przypada święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy. Przez ich wstawiennictwo prośmy o Bożą mądrość, byśmy budowali naszą teraźniejszość i przyszłość na niezawodnym fundamencie Ewangelii. Podczas Mszy świętej o godz. 18 modlimy się szczególne za naszą Ojczyznę.

• W środę (15. II.) modlitwa Apostolatu Dobrej Śmierci od godz. 17.30. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (16. II.) przy Dworku Białoprądnickim będzie możliwość oddania krwi dla potrzebujących w ramach akcji pt. W moich żyłach płynie Twoja krew! Pobieranie tego cennego daru życia będzie od godz. 10 do 14. Szczegóły akcji umieszczone są na plakacie w gablocie parafialnej.

• W piątek (17. II.) z racji III piątku miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy świętej o godz. 18.

• W sobotę (18. II.) po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Kościoła oraz Apel ze św. Janem Pawłem II.

• W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 13 rozpocznie się tradycyjne Nabożeństwo 40-godzinne, przygotowujące nas do owocnego przeżycia Wielkiego Postu. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała do godz. 18, z przerwą na Mszę świętą o godz. 16.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma Świętego, książek religijnych, a także korzystanie z prasy katolickiej, która jest dostępna w naszej świątyni, byśmy mogli umacniać i rozwijać otrzymany od Boga skarb wiary.

• Na prośbę Metropolity Krakowskiego dzisiejsza składka do puszek jest przeznaczona na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Wsparcie ludzi dobrej woli za pośrednictwem Caritasu trafi do najbardziej potrzebujących, którzy pozostali bez dachu nad głową i podstawowych środków do życia.

• Wsparci Bożym błogosławieństwem starajmy się o to, by duch prawdy, jedności i braterstwa był coraz bardziej obecny w naszych sercach.