Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• Przy sercu Jezusa zdobywamy mądrość, o której Apostoł narodów mówi, że «ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują». Jednym ze świadków takiej mądrości jest dzisiejsza patronka – św. Agata, dziewica i męczennica.

• W poniedziałek (6. II.) wspomnienie św. Męczenników Pawła Miki i towarzyszy. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

• We wtorek (7. II.) wspomnienie bł. Klary Szczęsnej, dziewicy.

• W środę (8. II.) wspomnienie św. Józefiny Bakhity, dziewicy. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W piątek (10. II.) wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

• W sobotę (11. II.) wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to zarazem Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbędą się główne uroczystości diecezjalne dla chorych oraz ich opiekunów w Bazylice o godz. 12.

• Podczas kolędowych spotkań oraz rozmów zrodziła się myśl, aby przy okazji 40-lecia erygowania naszej Parafii ocalić od zapomnienia historię minionych lat. Dlatego zachęcamy zwłaszcza starszych Parafian do spisania osobistych wspomnień związanych z powstaniem naszej Parafii i budową tej świątyni. Będzie to żywa historia tej Wspólnoty, która od 40 już lat rozwija się pod troskliwą opieką Maryi – Matki Kościoła.

• Zachęcamy do pogłębienia wiedzy religijnej przez lekturę Pisma świętego, wartościowych książek i prasy katolickiej. Jest już nowy numer „Stasia” oraz bardzo ciekawy miesięcznik kulturalny WPIS, podejmujący tematy wiary, patriotyzmu i sztuki. Jeśli będą chętni, to zaprenumerujemy większą ilość.

• Niech nadchodzący tydzień będzie dla nas okazją do okazania miłosierdzia, zwłaszcza wobec chorych, niepełnosprawnych i osamotnionych, poprzez konkretne czyny, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę w ich intencji. Prośmy o to także podczas prywatnej adoracji z racji I niedzieli miesiąca.