• Przeżywając Święto Chrztu Pańskiego dziękujemy Bogu za to, że poprzez łaskę chrztu świętego zostaliśmy włączeni w jedną wspólnotę dzieci Bożych. Serdeczną modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby będąc domowym Kościołem, troszczyły się o przekaz skarbu wiary kolejnym pokoleniom.

• Dziś po Mszy świętej o godz. 11.30 będą wystawione w naszym kościele „Jasełka” w wykonaniu uczniów SP nr 58, natomiast wieczorem o godz. 19.00 odbędzie się Koncert „Kolędy i Pastorałki” w wykonaniu Zespołu Fermata z Zielonek. Szczegóły koncertu są umieszczone na plakatach. Zapraszamy serdecznie do licznego udziału.

• W poniedziałek (9. I.) po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

• W środę (11. I.) Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W piątek (13. I.) wspomnienie św. Hilarego, biskupa i doktora Kościoła.

• W sobotę (14. I.) po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Kościoła.

• W przyszłą niedzielę (15. I.) po Mszy świętej o godz. 10.00 parafialny śpiew kolęd pod hasłem: „Radujmy się z Bożego Narodzenia”. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do udziału w tym spotkaniu.

• Od poniedziałku dalsza część Kolędy według harmonogramu, który jest umieszczony w Internecie, w gablocie parafialnej oraz na folderach. Z darem Bożego błogosławieństwa nawiedzamy te Rodziny, które potwierdziły chęć przyjęcia kapłana.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma Świętego, książek religijnych oraz prasy katolickiej. Wśród dostępnej prasy jest już nowy numer „Stasia” oraz świąteczny „Głos Matki Kościoła”. Prosimy, aby przez Wasze ręce ten nowy numer dotarł także do ludzi starszych, chorych i samotnych.

• Niech świadomość przyjętego Chrztu świętego pomaga nam otaczać troską życie naturalne i troszczyć się również o rozwój życia duchowego w naszych sercach.