• Apostoł narodów zachęca nas do odkrycia wartości i piękna Adwentu: „Rozumiejcie chwilę obecną: teraz nadeszła dla was godzina powstania ze snu. Teraz bowiem zbawienie jest bliżej nas niż wtedy, gdyśmy uwierzyli.” Wspominając 90 rocznicę Wielkiego Głodu na Ukrainie, który pochłonął od 3 - 10 mln ofiar, w tym również Polaków, pragniemy błagać o sprawiedliwy pokój dla Ukrainy oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.

• W okresie Adwentu Msze święte roratnie o NMP będą odprawiane w naszej Parafii w ciągu tygodnia o godz. 18. Serdecznie zapraszamy także dzieci, które otrzymają specjalne książeczki, aby podjąć wyjątkową pielgrzymkę ze św. Jakubem i spotkać się z nadchodzącym Zbawicielem świata.

• W środę (30. XI.) święto św. Andrzeja, apostoła.

• W czwartek (1. XII.) z racji I czwartku miesiąca zapraszamy Żywe Róże na Mszę świętą roratnią o godz. 18.00 oraz zmiankę tajemnic różańcowych. W kolejne czwartki Adwentu będziemy się modlić o dar trzeźwości w naszej Ojczyźnie.

• W piątek (2. XII.) Spowiedź I piątkowa od 630 rano i od godz. 16.30 - 18. Msza święta roratnia dla dzieci o godz. 17.

• W sobotę (3. XII.) wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. Z racji I soboty miesiąca o godz. 17.30 Różaniec Grupy Modlitewnej, zaś po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

• W przyszłą niedzielę (4. XII.) podczas Mszy świętej o godz. 10.00 będzie specjalne błogosławieństwo dla małżonków przeżywających swoje rocznice i jubileusze, zwłaszcza: 1, 5, 10, 15 czy 20 rocznicę zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Serdecznie zapraszamy tych małżonków oraz ich rodziny do wspólnego dziękczynienia. W najbliższą niedzielę składka inwestycyjna na potrzeby parafii, zaś ofiarą do puszek możemy wesprzeć Kościół na Wschodzie.

• Od przyszłej niedzieli Siostry Duszy Chrystusowej będą rozprowadzać w naszej świątyni pobłogosławione opłatki wigilijne. Zespół Charytatywny już dziś zachęca do nabywania świec jako „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

• Niech lektura Pisma Świętego, prasy katolickiej i Boże błogosławieństwo pomoże nam jak najlepiej przeżyć święty czas Adwentu.