• Samarytanin z dzisiejszej Ewangelii uczy nas wdzięczności za Boże dary. Przeżywając Dzień Papieski chcemy Bogu dziękować za życie i pontyfikat Jana Pawła II, który ukazał nam piękno przyjaźni z Bogiem oraz konieczność szacunku i miłości względem każdego człowieka. Wspominamy Go jako odważnego świadka Prawdy i papieża Miłosierdzia.

• Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które są odprawiane codziennie po Mszy świętej godz. 18.00, zaś w niedziele o godz. 17.30. W poniedziałki do włączenia się w prowadzenie Różańca zapraszamy wszystkie dzieci. Jutro poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom komunijnym.

• We wtorek (11. X.) wspomnienie św. Jana XXIII, papieża.

• W środę (12. X.) wspomnienie bł. Jana Beyzyma, apostoła trędowatych. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (13. X.) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. Od godz. 16.30 modlitwa różańcowa w intencji: o pokój na świecie, trzeźwość w rodzinach oraz łaskę nawrócenia grzeszników.

• W piątek (14. X.) wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy. Modlitwą otoczmy nauczycieli i wychowawców w dniu ich święta.

• W sobotę (15. X.) św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Modlitwa Apostolstwa Dobrej Śmierci od godz. 17.30.

• W przyszłą niedzielę ofiara do puszek będzie przeznaczona na wsparcie zdolnej, lecz niezamożnej młodzieży, w ramach Dzieła Nowego Tysiąclecia.

• Zbliża się czas szczególnej pamięci o zmarłych, którym chcemy przyjść z pomocą przez ofiarę Mszy świętej, modlitwę w ich intencji oraz wypominki. Jednorazowe i roczne wypominki, z podaniem godziny ich odczytywania, można składać w zakrystii. Wypominki roczne są: przed Mszą św. o godz.: 8.30, 10.00 i 11.30, natomiast wypominki jednorazowe będą odczytywane oraz omadlane częściowo w samą uroczystość, a kolejne podczas oktawy Wszystkich Świętych przed Mszą świętą wieczorną. Ofiary na wypominki jednorazowe są dobrowolne, zaś na wypominki roczne za daną osobę według zwyczajowej ofiary składanej na Mszę świętą. Za wszystkich wypominanych odprawiane są Msze święte na cmentarzu oraz w czwarty piątek każdego miesiąca. Kartki na wypominki można zabrać ze stolika pod chórem. Prosimy o staranne pisanie imion i nazwisk.

• W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” jest ciekawy artykuł na temat działalności ośrodka Caritas przy naszej Parafii pt. Ludzkie losy.

• Niech Maryja Matka Kościoła wyprasza wszystkim potrzebne łaski i czuwa nad swoimi dziećmi.