• Bycie uczniem Chrystusa związane jest z trudem, wysiłkiem i podjęciem krzyża. Dają nam o tym świadectwo wspominane dziś w liturgii odważne Siostry Nazaretanki z Nowogródka: bł. Maria Stella oraz 10 Towarzyszek męczeństwa, które oddały życie w obronie wiary oraz ludzkiej godności. Takiej odwagi uczymy się od najmłodszych lat: w domu rodzinnym, szkole i we wspólnocie Kościoła. Pięknym owocem dobrej współpracy z Bogiem i ludźmi jest beatyfikowany dziś w Rzymie Jan Paweł I – „papież uśmiechu”.

• W poniedziałek (5. IX.) po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

• W środę (7. IX.) Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (8. IX.) święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

• W piątek (9. IX.) wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.

• W przyszłą niedzielę (11. IX.) tradycyjna Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Droga krzyżowa rozpocznie się przy stacji „U Piłata” o godz. 9, zaś uroczysta Msza święta o godz. 11.30 przy ołtarzu polowym.

• W dniu 17 września odbędzie się wycieczka do Zakopanego i w góry dla: Lektorów, Ministrantów, Oazy, Scholki i Chóru. Szczegóły w zakrystii.

• Wyrażamy wdzięczność za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach, na konto na cele inwestycyjne naszej Parafii. W ostatnim czasie udało się odnowić kolejną część zewnętrznej elewacji z salkami katechetycznymi oraz ustawić przy Papieskim Krzyżu maszty z flagami. Za każdy gest życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

• Spotkania dla młodzieży i dorosłych śpiewających w Chórze parafialnym będą we wtorki o godz. 19, zaś spotkania dla dziewcząt, które chcą śpiewać w Scholi będą w niedziele o godz. 10.30 oraz w środy o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy!

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma świętego, wartościowych książek oraz prasy katolickiej, w tym miesięcznika dla dzieci „Staś”.

• Podczas prywatnej Adoracji z racji I niedzieli miesiąca prośmy o dary Ducha Świętego dla dzieci, młodzieży, a także rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców, by podejmowany wspólny trud kształtowania umysłów oraz serc młodego pokolenia przyniósł błogosławione owoce.