Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• Gromadząc się we wspólnocie Kościoła oddajemy chwałę Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu; Bogu, Który jest i Który był, i Który wciąż do nas przychodzi. W dzisiejszą uroczystość kończy się okres Spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Dziś przypada także w liturgii wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, kapłana i męczennika.

• Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ są odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18, zaś w niedziele o godz. 17.30.

• W poniedziałek (13. VI.) wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.

• We wtorek (14. VI.) wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

• W środę (15. VI.) modlitwa Apostolatu Dobrej Śmierci od godz. 17.30. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (16. VI.) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte w naszej świątyni jak w każdą niedzielę. Procesję Eucharystyczną do 4 ołtarzy wokół naszego kościoła rozpoczniemy po Mszy świętej o godz. 16. O przygotowanie kolejnych ołtarzy prosimy: Akcję Katolicką, Domowy Kościół, Grupę Charytatywną oraz Chór parafialny. Do udziału w procesji zachęcamy także dzieci oraz całe rodziny, byśmy mogli publicznie wyznać naszą wiarę. Na zakończenie odśpiewamy dziękczynne Te Deum i przyjmiemy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Próba sypania kwiatów dla chętnych dziewczynek w poniedziałek i wtorek o godz. 19. Zapraszamy również na procesje w oktawie Bożego Ciała, które będziemy przeżywać w kolejne dni po Mszy świętej o godz. 18.

• W piątek (17. VI. ) wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika, który jest patronem „Caritas” Archidiecezji Krakowskiej. Wyjazd Pielgrzymki do Lichenia o godz. 5 rano. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Z racji III piątku miesiąca nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 18, połączone z Nabożeństwem czerwcowym.

• W sobotę (18. VI.) po Mszy świętej wieczornej Nabożeństwo czerwcowe oraz Apel z Janem Pawłem II.

• Ukazał się kolejny tomik poezji wikariusza naszej Parafii – ks. Piotra Pałasza pod tytułem: Królowa nieba. Można je nabyć na stoliku pod chórem, a po dedykacje zgłosić się do Autora w zakrystii.

• Prośmy Jezusa, by Jego Serce, które jest cierpliwe i wielkiego miłosierdzia, było dla nas wszystkich źródłem miłości i Bożego pokoju na każdy dzień.