• Syn Boży przynosi na ziemię dar miłości i pokoju, które stają się udziałem ludzi dobrej woli. Dziś przypada wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza.

• W poniedziałek (3. I.) wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

• W środę (5. I.) Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (6. I.) uroczystość Objawienia Pańskiego. Wraz z Mędrcami ze Wschodu chcemy oddać Bogu należny pokłon i wyrazić Mu wdzięczność za Jego wielkie miłosierdzie wobec każdego z nas. Tradycyjnie w tym dniu na godz. 11.30 zapraszamy dzieci przebrane za jednego z Królów. Na rozpoczęcie Mszy świętej udamy się procesyjnie do stajenki. Porządek Mszy świętych w tym dniu jak w każdą niedzielę. Możliwość nabycia i poświęcenie kredy oraz kadzidła na każdej Mszy świętej. Składane ofiary za kadzidło będą przeznaczone na misje. Z racji I czwartku miesiąca Różaniec o godz. 17.30. Po Mszy świętej zmianka tajemnic różańcowych.

• W piątek (7. I.) Spowiedź I piątkowa od 6.30 rano i od godz. 16.30 – 18, ze Mszą święta dla dzieci o godz. 17.

• W sobotę (8. I.) o godz. 10.00 Msza święta „kolędowa” dla starszych, którym jest ciężko przyjść w godzinach wieczornych.

• Od nowego roku została podwyższona cena tygodników katolickich: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, a także czasopism, które są dostępne w naszej świątyni.

• W ramach tegorocznej „kolędy” zapraszamy kolejne rejony do świątyni na Mszę świętą o godz. 18, aby wspólnie podziękować Panu Bogu za skarb wiary i prosić o potrzebne łaski dla wszystkich Rodzin. Zaproszenie wraz z harmonogramem poszczególnych rejonów jest do zabrania pod chórem. Można je zabrać także dla sąsiadów, by mogło dotrzeć do każdego mieszkania. Osoby pragnące zaprosić kapłana z kolędą do domu, zwłaszcza pragnące poświęcić nowe mieszkanie, są proszone o wypełnienie formularza i złożenie go do skrzynki przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego do 6 stycznia.

• Niech chwila Adoracji Najświętszego Sakramentu i wstawiennictwo Matki Kościoła pomoże nam podążać na co dzień drogami prawdy oraz wzajemnej miłości.