• „Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym” – zachęca nas dzisiejsza liturgia. W tym duchu przeżywamy też Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Libanie oraz V Światowy Dzień Ubogich. Ufną modlitwą i ofiarą do puszek chcemy wesprzeć tę wspólną troskę Kościoła, prosząc także o dar sprawiedliwego pokoju dla naszej Ojczyzny, żywą wiarę i miłość braterską.

• W poniedziałek (15. XI.) wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła. Modlitwa Apostolstwa Dobrej Śmierci od godz. 17.30.

• W środę (17. XI.) wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (18. XI.) wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. W tym dniu przypada także patronalne święto Zgromadzenia Sióstr Duszy Chrystusowej - Boga Ojca, dlatego otoczmy je naszą wdzięczną modlitwą.

• W piątek (19. XI.) wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy. Z racji III piątku miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego podczas Mszy św. o godz. 18.

• W sobotę (20. XI.) wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. Po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo maryjne oraz Apel z Janem Pawłem II.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma Świętego, książek religijnych, a także korzystanie z prasy katolickiej, która jest dostępna w naszej świątyni, byśmy mogli umacniać i rozwijać otrzymany od Boga skarb wiary. To zadanie spoczywa w pierwszej kolejności na rodzicach, którzy są pierwszymi nauczycielami i katechetami dla swoich dzieci, dlatego biorą przed Bogiem odpowiedzialność za ich religijne wychowanie. Szkoła i Kościół pragnie im w tym pomagać, ale nie może ich z tego obowiązku zwolnić.

• Niech Maryja – Wychowawczyni prawych sumień, uwrażliwia nasze serca na ubóstwo materialne oraz duchowe, zwłaszcza na los prześladowanych z powodu wojen, rozgrywek politycznych czy wyznawanej wiary, o których chcemy w tych dniach szczególnie pamiętać.