Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• Obchodząc dzisiaj Dzień Środków Społecznego Przekazu prośmy Boga o umiłowanie prawdy przez wszystkich, którzy przez media kształtują opinię publiczną, by czynili to w poczuciu odpowiedzialności za losy rodzin, Kościoła i naszej Ojczyzny.

• W poniedziałek (20. IX.) wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

• We wtorek (21. IX.) święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

• W środę (22. IX.) wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy. Msza św. z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (23. IX.) wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana.

• W piątek (24. IX.) wspomnienie NMP od Wykupu Niewolników.

• W sobotę (25. IX.) Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Łagiewnik. Szczegółowe informacje umieszczone są w Internecie. W tym dniu odbędzie się także pielgrzymka na Święty Krzyż i do Miechowa. Szczegóły wyjazdu i zapisy w zakrystii.

• W najbliższą niedzielę (26. IX.) obchodzić będziemy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia swoją modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy świętej będzie także możliwość złożenia ofiary, która przeznaczona zostanie na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie.

• W dniach 24-26 września w Domu Generalnym Sióstr Duszy Chrystusowej odbędą się XI warsztaty muzyki liturgicznej. Są jeszcze wolne miejsca. Formularz zgłoszeń i szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.duszajezusa.pl. Warsztaty zakończą się w przyszłą niedzielę w naszym kościele parafialnym Mszą świętą o godz. 13.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma świętego, wartościowych książek oraz prasy katolickiej, w tym miesięcznika dla dzieci „Staś”.

• Kończąc Tydzień Wychowania prośmy Jezusa, by był dla nas wszystkich najlepszym Nauczycielem oraz Wychowawcą na drogach zdobywania prawdziwej mądrości serca.