• Dziękujemy Panu Bogu za mijający czas wakacji i urlopów. Z nadzieją spoglądamy ku przyszłości mając pewność, że Jezus jak najlepszy Nauczyciel pragnie nam towarzyszyć na drogach wiary oraz zdobywania prawdziwej mądrości serca. Przeżywając Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony uwielbiajmy Boga także za tegoroczne plony ziemi.

• W środę (1. IX.) wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na Mszę św. o godz. 8, by wspólnie błagać Pana Boga o potrzebne łaski w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym i katechetycznym. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego dla poszczególnych klas znajduje się w gablocie parafialnej, przy szkole i na stronie internetowej szkoły.

• W czwartek (2. IX.) z racji I czwartku miesiąca zapraszamy Żywe Róże Różańcowe na Mszę świętą o godz.18.00, nabożeństwo oraz zmiankę tajemnic różańcowych.

• W piątek (3. IX.) wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i dra Kościoła. Spowiedź I piątkowa od 630 rano i od godz. 16.30 – 18, ze Mszą święta dla dzieci o godz. 17.

• W sobotę (4. IX.) Różaniec Grupy Modlitewnej od godz. 17.30, zaś po Mszy świętej Nowenna do Matki Kościoła i adoracja Najświętszego Sakramentu.

• W przyszłą niedzielę (5. IX.) tradycyjna Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Droga krzyżowa rozpocznie się przy stacji „U Piłata” o godz. 9, zaś uroczysta Msza święta o godz. 11.30 przy ołtarzu polowym. W ramach akcji: Dzień Solidarności z Afganistanem ofiarą do puszek będziemy mieli możliwość wsparcia tych, którzy na skutek wojny i prześladowań są zmuszeni do ucieczki ze swojej ojczyzny.

• Uroczyste poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klas I w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 11.30.

• Od 1 września Msze święte rano o godz.: 6.30 i 7, zaś wieczorem o godz. 18.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma Świętego, książek religijnych oraz prasy katolickiej. Nowy rok formacji to dla wszystkich nowa szansa pogłębienia swojej wiary, by stawała się prawdziwym skarbem naszych serc.

• Niech Maryja – Matka pięknej miłości otacza naszą Ojczyznę oraz wszystkie rodziny swoją opieką i wyprasza potrzebne łaski na każdy dzień.