Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• Dziękujemy Bogu za nowego biskupa pomocniczego naszej Archidiecezji - Roberta Chrząszcza, który wczoraj otrzymał sakrę biskupią i prosimy dla niego o potrzebne dary Ducha Świętego na każdy dzień pasterskiej posługi.

• W poniedziałek (8. II.) na Mszę świętą o godz. 18 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania. Kandydaci otrzymają specjalną książeczką na Wielki Post, która pomoże im przeżyć owocnie ten święty czas.

• W środę (10. II.) wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (11. II.) wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to zarazem XXIX Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbędą się główne uroczystości diecezjalne dla chorych oraz ich opiekunów. Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Zająca z udzieleniem sakramentu chorych w Bazylice o godz. 12.

• W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 13 rozpocznie się tradycyjne Nabożeństwo 40-godzinne, przygotowujące nas do owocnego przeżycia Wielkiego Postu. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała do godz. 18, z przerwą na Mszę świętą o godz. 16.

• Dziękujemy życzliwym Parafianom, którzy w minionym tygodniu pomogli Siostrze zakrystiance w rozbieraniu choinek oraz porządkowaniu kościoła. Jest to piękny znak żywej wiary oraz troski o piękno Domu Bożego.

• Zachęcamy do pogłębienia wiedzy religijnej przez lekturę Pisma świętego, wartościowych książek oraz prasy katolickiej, także dla dzieci: są nowe numery „Małego Gościa Niedzielnego” oraz krakowskiego „Stasia”. Pojawił się również nowy kwartalnik poświęcony św. Józefowi: „Idźmy do Józefa”.

• Niech nadchodzący tydzień będzie dla nas okazją do okazania miłosierdzia, zwłaszcza wobec chorych, niepełnosprawnych i osamotnionych, poprzez konkretne czyny, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę w ich intencji. Prośmy o to także podczas prywatnej adoracji z racji I niedzieli miesiąca.