Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• Przeżywając Święto Chrztu Pańskiego dziękujemy Bogu za to, że poprzez łaskę chrztu świętego zostaliśmy włączeni w rodzinę dzieci Bożych.

• W środę (13. I.) Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W piątek (15. I.) modlitwa Apostolatu Dobrej Śmierci od godz. 1730. Z racji III piątku miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy świętej o godz. 18.

• W sobotę (16. I.) po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Kościoła oraz Apel z Janem Pawłem II.

• W najbliższym tygodniu pragniemy odwiedzić te Rodziny, które wyraziły chęć przyjęcia kapłana w ramach tradycyjnej kolędy.

• Od 18 stycznia zapraszamy poszczególne rejony naszej Parafii do świątyni, aby razem przeżyć czas dziękczynienia za skarb wiary oraz wypraszać Boże błogosławieństwo dla wszystkich Rodzin. Harmonogram Mszy świętych „kolędowych” na kolejne dni jest umieszczony w gablocie parafialnej, na stronie internetowej oraz na folderach, które są do zabrania pod chórem, by dotarły do każdej Rodziny. Są nowe bloki oraz nowi Parafianie, których serdecznie witamy i zapraszamy, by podczas tych spotkań potwierdziły swoją obecność i włączyły się do naszej Wspólnoty parafialnej – pod opiekę Maryi Matki Kościoła.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma Świętego, książek religijnych, a także korzystanie z prasy katolickiej, która jest dostępna w naszej świątyni, byśmy mogli umacniać i rozwijać otrzymany od Boga skarb wiary. Jest jeszcze do nabycia styczniowy numer pisma dla dzieci „Staś”.

• Przed błogosławieństwem s. Albertynka pragnie nam przedstawić krótki apel o pomoc dla bezdomnych, którymi opiekuje się Fundacja „Po pierwsze Człowiek”, w pobliskim sanktuarium Ecce Homo.

• Niech świadomość przyjętego Chrztu świętego pomaga nam otaczać troską życie naturalne i troszczyć się również o rozwój życia duchowego w naszych sercach.