• Przeżywamy dziś IV Światowy Dzień Ubogich. Ufną modlitwą otoczmy wszystkich, którzy cierpią z powodu materialnego oraz duchowego ubóstwa, by mogli doświadczyć skutecznej pomocy ze strony społeczeństwa, a także odnaleźć własne miejsce przy Sercu Jezusa Miłosiernego.

• Przypominamy, że w tym roku możemy uzyskać łaskę odpustu zupełnego za zmarłych, w wybrane przez nas dni, do końca listopada.

• We wtorek (17. XI.) wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

• W środę (18. XI.) wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, która jest patronką młodzieży.

• W czwartek (19. XI.) wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy.

• W piątek (20. XI.) wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. O godz. 17.30 odbędzie się Droga krzyżowa w intencji zmarłych, którą poprowadzą członkowie Apostolatu Dobrej Śmierci, zaś po Mszy świętej o godz. 18.00 uczcimy Boże Miłosierdzie z racji III piątku miesiąca.

• W sobotę (21. XI.) wspomnienie Ofiarowania NMP. Po Mszy świętej wieczornej Nabożeństwo maryjne oraz Apel z Janem Pawłem II.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma Świętego, książek religijnych, a także korzystanie z prasy katolickiej, która jest dostępna w naszej świątyni, byśmy mogli umacniać i rozwijać otrzymany od Boga skarb wiary.

• Niech czas izolacji oraz ograniczeń związanych z trwającą wciąż epidemią pomoże nam umocnić więzi rodzinne przez szczerą rozmowę, wzajemną miłość oraz wspólną modlitwę. Na trudy nowego tygodnia przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa.