• Dzień Papieski jest dla nas wezwaniem do wdzięczności za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II, a zarazem podejmowania troski o młodzież oraz dalsze losy naszej umiłowanej Ojczyzny. Dziś przypada także wspomnienie św. Jana XXIII, papieża.

• We wtorek (13. X.) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.

• W środę (14. X.) wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy. Modlitwą otoczmy nauczycieli i wychowawców w dniu ich święta.

• W czwartek (15. X.) św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Modlitwa Apostolstwa Dobrej Śmierci od godz. 17.30.

• W piątek (16. X.) wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu przypada 42 rocznica wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na Papieża. Z racji III piątku miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego podczas Mszy św. o godz. 18.

• W sobotę (17. X.) św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. Po Mszy świętej wieczornej Różaniec i Apel z Janem Pawłem II. W tym dniu odbędzie się pielgrzymka do Ludźmierza.

• Katechezy przed Bierzmowaniem klas VIII: grupa 1 - w poniedziałek o godz. 17; grupa 2 - w środę o godz. 19.

• W przyszłą niedzielę (18. X.) gościć będziemy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy będą głosili kazania i rozprowadzali kalendarze misyjne na rok 2021. Ofiary złożone przy okazji nabywania kalendarza przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

• Dzisiejsza ofiara do puszek przeznaczona jest na wsparcie zdolnej, lecz niezamożnej młodzieży, w ramach Dzieła Nowego Tysiąclecia.

• Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zachęca do rozpoczęcia Nowenny Życia od 13 do 21 października. Materiały dostępne pod chórem.

• Zbliża się czas szczególnej pamięci o zmarłych, którym chcemy przyjść z pomocą przez ofiarę Mszy świętej, modlitwę w ich intencji oraz wypominki. Jednorazowe i roczne wypominki, z podaniem godziny ich odczytywania, można już składać w zakrystii. Prosimy o staranne pisanie imion i nazwisk.

• Niech przykład nowego błogosławionego Carlo Acutisa, który odkrył piękno i wartość Eucharystii, będzie dla nas zachętą do owocnego korzystania z tego daru Bożej miłości na co dzień.